پرسش و پاسخ     سایتهای مرتبط     نقشه سایت     آمار بازدیدکنندگان  
  
تاکید کرباسیان بر استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی در توسعه معدن و صنایع معدنی
رییس هیات عامل ایمیدرو در دیدار با روسای تشکل های معدنی و صنایع معدنی بر استفاده حداکثری از توانمندی و ظرفیت های بخش خصوصی تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، مهدی کرباسیان در دیدار روسا و مدیران انجمن ها و اتحادیه های بخش معدن و صنایع معدنی ایران از جمله تولیدکنندگان و صادرگنندگان سنگ آهن، مس، حفاران غیرنفتی،‌ نظام مهندسی معدن،‌ تولیدکنندگان مواد معدنی، ‌انجمن فولاد، خانه معدن و ... به سخنان امروز دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهوری اشاره کرد که به مناسبت روز صنعت و معدن عنوان شد و گفت: پیشنهادهایی که تشکل های بخش خصوصی ارایه می کنند راهگشای بسیاری از مشکلات این بخش ها است.

رییس هیات عامل ایمیدرو تصریح کرد: مطالبات شما از دولت را پیگیری می کنیم. وی از تعامل با دنیا در دولت تدبیر و امید سخن به میان آورد و تصریح کرد: بزرگ ترین اقدامی که دولت به رغم همه مشکلات و کاستی ها، انجام داد برجام بود و تعامل با دنیا سبب شد ایران بتواند به طور مستقیم به درآمدهای ارزی خود دست پیدا کند. رییس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد: وزیر خارجه ایران و تیم دیپلماسی توانستند به پشتوانه مردم و حمایت های مقام معظم رهبری در برابر ابرقدرت ها ایستادگی کنند و حقوق ملت ایران را بازستانند.

کرباسیان اظهار داشت:‌ انتظاراتی که از سوی بخش خصوصی وجود دارد بر اساس واقعیت ها و ظرفیت های کشور است و ایران با توجه به حضور در منطقه ای که بازار 450 میلیون نفری دارد،‌ از شرایط مناسبی برای رشد برخوردار است.

وی ادامه داد: برخی عقب ماندگی ها به سبب بی تجربگی و اقدامات غیرکارشناسی است که در برخی موارد بر کشور تحمیل شده است.

کرباسیان با بیان اینکه بخشی از پیشرفت کشور از مسیر معدن و زنجیره آن می گذرد، گفت: ایجاد ارزش افزوده در زنجیره معدن افزایش قابل توجه درآمدها را در پی دارد و این امر در راستای اقتصاد مقاومتی است.

۱۳۹۶/۰۴/۲۰
۱۰:۱۲

 

نسخه چاپی ارسال به دوستان